مطالعه تفکری به نام نازیسیم در آلمان :: میم حا کاف | محمدحسین کتابی تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


مطالعه تفکری به نام نازیسیم در آلمان

در شبانگاهان 20 آوریل 1889 در وین ، کودکی به دنیا آمد که یک جهانی را متحول و دگرگون ساخت نام او آدولف بود!

 

او پدری خشن و تندخو داشت که مادرش و اورا به شدت کتک میزد تا اینکه دوران جوانی اش رسید و تابلو هایی را با خود به وین اتریش برد.

 

او میخواست در دانشگاه هنر نقاشی وین تحصیل کند ، اما قبول نشد ! قبول نشدن هیتلر در دانشگاه باعث دگرگونی عظیمی در جهان شد ...

(ادامه مطلب را بخوانید)

 

او حالا یک بی خانمان بود! سال ها بعد وقتی صدای شلیک هایی را شنید که لهستانی ها ، ولیعهد اتریش را ترور میکردند ، به آلمان رفت و در یکی از هنگ های ویژه قیصر آلمان به خدمت در آمد!

او چندین صلیب آهنی دریافت کرد اما هیچ وقت ترفیع نگرفت!

روزی از روز ها ، در بحبوحه اولین جنگ جهانی ، وقتی داشتند برای حمله حرکت میکردند ، دشمن حملات شیمیایی را آغاز کرد و رهبر آلمان نازی در این حملات ...

 

نقاشی هیتلر

 هیتلر در جنگ جهانی اول ، به شکل یک سرباز شجاع حضور داشت در عملیات هایی که شرکت میکرد شجاعانه می جنگید! او ابتدای جنگ با حضور در یکی از هنگ های مرزی ، در زمان بازدید یکی از سرهنگ های منصوب شخص قیصر آلمان ، او توانست به عضویت ارتش آلمان بیاید ، زمانی که در جنگ ها حضور یافت ، بسیار شجاعت ها از خود نشان داد!

حتی سگی را در بحبوحه نبرد از مرگ نجات داد و ناگهان به قلب دشمن میزد و راه را برای سربازان خودی باز میکرد!

اما روزی ، دسته آنها برای یورش به سمت انگلیسی ها حرکت میکردند ، با آغاز بمباران شیمایی ، آنها دچار این حمله شدند!

هیتلر وقتی به هوش آمد در بیمارستان بود و هیچ چیزی نمیدید! او بینایی خود را موقتا از دست داده بود و صورتش می سوخت !

زمانی که بهبود یافت و دوران نقاهت را گذراند خبر پذیرش شکست قیصر و استعفای اورا شنید و بسیار عصبانی شد!


سال ها بعد ، زمانی که در حزب ناسیونالیست کارگری آلمان عضو شده بود ، با توجه به این که در سخنرانی مهارت فراوانی داشت توانست مقام اول این حزب را کسب کند.

در اعتراضات مردمی علیه دولت وقت برای بدست گرفتن حکومت آلمان ، زمانی که وارد یکی از کوچه ها شدند با خط آتش ارتش مواجهه شدند و یکی از تیر ها مستقیم به او اصابت کرد!


هیچ کسی از وضعیت آدولف آگاهی نداشت! ...

همونطور که گفتیم

هیتلر در یکی از تظاهرات ها زخمی شد! اورا با ماشینی نجات دادند ولی پلیس آلمان با پیگیری هایش آدولف را دستگیر و زندانی کرد که عکس بالا مربوط به آزادی هیتلر از این زندان است!

او در زندان کتاب نبرد من را نوشت که پر فروش ترین کتاب آلمان شد!

وقتی که آزاد شد ، در جریان انتخابات و مجلس ها قرار گرفت ، او ابتدا 3 نماینده و کرسی در مجلس نصیب خود کرد اما وقتی شناخته شد ، 178 کرسی را نصیب خود کرد! تا در نهایت در یک شب با شکوه به مقام صدر اعظمی رسید!

او ابتدا از دولت ائتلافی خوشش نمیامد و با راهکار هایی که در پیش گرفت دولت را فقط در اختیار خود گرفت، آلمان نازی ابتدا یک آلمان شکست خورده و فقیر بود!

مردم آلمان مارک مارک (واحد پول آلمان) را در بخاری ها میریختند تا گرم شوند !

هیتلر تصمیم گرفت تا این اوضاع را دگرگون کند که کرد!

هیتلر زمانی که دید نمیتواند از راه اعتراض به ریاست برسد تصمیم گرفت که از راه سیاست به ریاست برسد

او ابتدا با ورود به مجلس 3 کرسی کسب کرد که موفقیت خوبی کسب کرد

سپس او با شرکت در انتخابات سال دیگر مجلس توانست موفقیتی بی نظیر کسب کند

174 کرسی !


صدر اعظم وقت آلمان دستور تشکیل دولت ائتلافی به رهبری هیتلر را داد که البته هیتلر با حذف دو حزب ائتلافی یک دولت دیکتاتور را تشکیل داد و صدر اعظم آلمان شد!

او تغییراتی اساسی در ارتش و کشور آلمان ایجاد کرد و تا سر حد کافی قدرت را در آلمان گسترش داد به حدی که توانست آلمان زمین خورده و شکست خورده را از زیر خاکستر های جنگ جهانی اول و معاهده وِرسای به اوج اعلا برساند و از انگلیس و فرانسه و روسیه پیشرفته تر بشود!

سواستیکا یا صلیب شکسته نماد و نشان پرطرفدار نازی هاست
طراحی این نماد به تمدن آریاییان هند بر میگردد که به زبان سانسکریت स्वस्तिक است

سال های مبارزاتی هیتلر پس از آزادی از زندان تصمیم بر مبارزات دمکراسی گرفت و او که یکی از اعضای مهم حزب نازی بود تصمیم به طراحی یک پرچم و نماد جذاب گرفت که وقتی کتب نماد ها را مطالعه میکرد نماد صلیب شکسته را برگزید و چون روزی با دوستش در خیابان بود و جذابی احزاب کمونیسم که غالبا از رنگ قرمز استفاده می کردند را می دید تصمیم گرفت تا از رنگ قرمز برای اطراف پرچم نازی ها استفاده کند
او اولین پرچمی را که طراحی کرد بعنوان نماد آلمان نازی نگاه داشت که با آن پرچم بزرگ و اصلی که طراحی بدین شکل داشت :
پرچم اصلی هیتلر
را بعنوان تقدیس کننده پرچم های دیگر آلمان نازی مورد استفاده قرار میداد که خون کشته شدگان حادثه سرکوب تظاهرات نازی ها که در قسمت های دوم و سوم است آغشته بود
این پرچم پس از فتح برلین و خودکشی هیتلر هیچ وقت پیدا نشد و جزو اسرار مخوف آلمانی ها شد.


شاید ادامه داشته باشد...


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی