جنگ جهانی دوم ( قسمت دوم) :: میم حا کاف | محمدحسین کتابی تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


جنگ جهانی دوم ( قسمت دوم)
سلام دوستان ، از این به بعد این مجموعه تبدیل به یه مجموعه داستانی میشه و از خبر دستگیری هیتلر به بعد به عنوان یه داستان گو ، داستان جنگ جهانی دوم رو بیان می کنم .
قبل از شروع داستان ، دیشب در حال خلاصه برداری از سخنان استاد شهید مطهری بودم ، کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران ، بخش اول کتاب درباره هویت ملی و هویت دینی بود که درباره شکل گیری نازیسم و ملی گرایی در آلمان نازی اشاره می کنه به این بزرگوار :
(شما می تونید بقیه مطلب رو از توی ادامه مطلب دنبال کنید: )
نتیجه تصویری برای موراس   شارل موراس
موراس از جمله اندیشمندانی بود که فکر «واحد ملی تفکیک ناپذیر» رو ارائه کرد و همین فکر باعث ملی گرایی آلمان نازی بعد از انقلاب فرانسه شد ، رژم توتالیتر و نازی در آلمان و فاشیسم در ایتالیا اثرات تفکر ایشون بود.
خب میرسیم به اصل مطلب:
هیتلر به زندان افتاده بود ، توی زندان فضای فکری بیشتری داشت ، در طول 2 سال حبس خودش تونست کتاب "نبرد من" رو بنویسه و بشه نویسنده پر فروش ترین کتاب آلمان نازی که این کتاب رو توی مثل کتاب قرآن برای آلمانی ها می شد گفت چون براشون کتاب مقدسی شده بود ، آلمانی ها این کتاب رو توی آتش بار سنگین جنگ هم می خوندند!
هیتلر آزاد شد و دوباره مبارزات سیاسی خودش رو ادامه داد ، در طول این مبارزات البته فکری نه با اعتراضات خیابانی تونست برای اولین بار وارد مجلس آلمان بشه ، در مجلس آلمان برای اولین بار 3 کرسی اورد! چند سال بعدش که شرکت کرد 174 کرسی نتیجه کار هیتلر شد.
حزب اون توی مجلس بقدری بودند که نتنها یکی از زوایای مجلس آلمان رو در اختیار داشتند بلکه با داشتن لباس نظامی خاکی یک دست و آرم سواستیکا در بازوشون توانسته بودند یکی از ارکان اساسی مجلس رو به دست بگیرند .
صدراعظم وقت تصمیم گرفت که یه دولت ائتلافی از احزاب تشکیل بده و هیتلر و باقی اعضا پذیرفتند که این دولت تشکیل بشه ، هیتلر در اوایل خودش رو راضی نشون می داد ولی با گذشت زمان و از طریق قانونی تونست باقی اعضا رو کنار بزنه و مردم رو به خیابان بیاره ، مردم هم به خیابان آمدند و خواستار تشکیل دولتی شدند که فقط هیتلر رئیس آن باشد و آن دولت از اعضای حزب نازی باشند.
صدر اعظم وقت آلمان وقتی که دید هیتلر چقدر خواهان داره تصمیم خودش رو گرفت ، مقام صدر اعظمی رو به هیتلر داد و رفت کنار ؛ هیتلر شروع کرد خرابی های معاهده ورسای رو تعمیر کرد.
کاری که هیتلر در یک ماه کرد بیکاری رو صفر رسوند ، ارزش پول رو برگردوند ، وابستگی ها رو کم کرد و کارخونه ها رو راه انداخت ؛ اما اولین کاری که هیتلر کرد این بود : برجامی که متفقین برای آلمان بسته بودند رو لغو کرد.
هیتلر کار بعدی که کرد فساد و فحشا رو برچید ، اون زمان صنعت سینما در آلمان زیاد بود ، هیتلر برای اینکه نسل جوانان رزمنده ای رو تربیت کنه اولا اصلاح نژادی رو پیش گرفت ، یهودی ها همه خودشون رو از یک قوم و خانواده واحد می دونستند ، هیتلر برای اینکه اونها رو بیرون کنه چون یهودی ها فقط برای کشور ضرر داشتند یه مهلت میده تا اونها مهاجرت کنن و بعد از مهلت با سرنیزه هر یهودی که توی کشور آلمان می موند رو می کشت.
هیتلر برای ایرانیان و مسلمانان نیز احترام خاصی قائل بود و حتی یک لشکر مسلمان نیز داشت!
نتیجه تصویری برای لشکر 13 آلمان
لشکر 13م آلمان نازی مسلمان بود!
یک لشکر مختص مسلمانان ؛ هیتلر معتقد بود آنها به دلیل تقید دینی و جهاد شجاعترین هستند و برای جنگ بهتر هستند!
هیتلر همه نشریات ، روزنامه ، دفتر های سینمایی و ... یهودیان را در آلمان تعطیل کرد و تمام کتب یهودیان را سوزاند چون فقط عامل فساد بودند.
هیتلر تنها رهبری بود که به تمام وعده هایش عمل کرد ، من در اینجا از رهبر دیکتاتور حرف نمی زنم ، رهبر ما رهبری مردم سالار است و طبعا هر نظری که بدهد نظر مردم است ، ولی هیتلر فردی دیکتاتور بود او هر دستوری که صادر می کرد باید بلافاصله انجام می شد! و این باید به خاطر علقه ای بود که به هیتلر داشتند!
هیتلر توانست در این چند سال نتنها آلمان را از منجلابی که انگلیس و فرانسه و آمریکا برای آلمان درست کرده بودند خارج شود بلکه به کشوری تبدیل شد که هیچ کسی جرئت مقابله با آن را نداشت.
 

نظرات (۱)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی