جنگ جهانی دوم (قسمت اول) :: میم حا کاف | محمدحسین کتابی تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


جنگ جهانی دوم (قسمت اول)

سلام ، با توجه به اینکه در ایام پایان جنگ جهانی دوم قرار داریم ؛ تصمیم گرفتم تا مطلب تاریخی درباره جنگ جهانی دوم بزارم .

به نظر من جنگ جهانی دوم جای بحث و جدل بیشتری نسبت به جنگ جهانی اول داره ، دلیل اون هم اینه چرا کشوری که 70 درصد دنیا رو فتح کرده و توی اوج قدرت هست شکست میخوره ؟!

(میتوانید باقی مطلب را در ادامه مطلب دنبال کنید)

عکسی که برای مطلب گذاشتم شاید براتون سوال باشه چه ربطی به جنگ داره ، عکس مربوط به کاخ ورسای هست، جایی که جنگ جهانی اول با امضای معاهده ورسای به اتمام رسید ؛ اما چرا کاخ ورسای و جایی که معاهده جنگ جهانی اول به اتمام رسیده؟

به عقیده من جنگ جهانی دوم نه از 1 سپتامبر 1939 بلکه از 1 نوامبر 1918 آغاز شد!

هیتلر ، پیشوا و رهبر سیاسی آلمان نازی ؛ رزمنده ای بود که وقتی می خواست در دانشگاه هنر وین اتریش قبول شود مفهومی از خشونت در ذهن او وجود نداشت به جز ضرب و شتمی که از پدر مست خود می شد ؛ او توانست از طریق مرز اتریش و آلمان و دیدار با یکی از سرهنگ های گارد ویژه حفاظت از قیصر آلمان وارد ارتش آلمان شود ؛ چون در آن زمان ارتش آلمان قدرت بیشتری نسبت به ارتش اتریش و مجارستان داشت.

هیتلر رزمنده شجاعی بود ؛ در اواخر جنگ جهانی اول در مرز با حمله شیمیایی انگلیسی ها رو برو شد و بینایی و هنجره و موهای صورت خودش را از دست داد ، هیتلر زمانی بهبود پیدا کرد که قیصر آلمان استعفا داده بود و جنگ جهانی اول منجر به شکست آلمان شده بود.

هیتلر وارد حزب کارگران آلمان شد ، هیتلر به خاطر توانایی بی نظیر در سخنوری توانست به ریاست حزب برسد ، هیتلر وقتی رئیس حزب شد سواستیکا را به عنوان نماد خودش انتخاب کرد

سواستیکا

نماد سواستیکا

هیتلر در ابتدا راه به قدرت رسیدن را اعتراضات و کودتا می دانست ، درحالیکه اعضای حزب در خیابان برای اعتراض رفته بودند در خیابان با جوخه اتش ارتش آلمان روبرو شدند ، در آن روز اعضای زیادی از حزب نازی کشته شدند و پرچمی که در آن روز برای اعتراض آورده بودند به خون تمام کشته های آنروز آغشته شد ، هیتلر در شلوغی تیراندازی زخمی شد و توسط سربازان بازدداشت شد ؛ این درحالی بود که اعضای حزب نازی فکر می کردند که هیتلر کشته شده است ؛ ولی وقتی خبر دستگیری هیتلر را شنیدند خوشحال شدند.
پرچمی که به خون اعضای کشته شده آنروز آغشته شده بود جزو چیز هایی بود که هیچوقت پیدا نشد!
(ادامه دارد ...)

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی