بنویسیم این بار برای " نوشتن " ! :: میم حا کاف | محمدحسین کتابی تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


بنویسیم این بار برای " نوشتن " !

نوشتن امری است که از هزاران سال پیش ، از زمانی که آدم های غار نشین بوده اند آغاز شده است ، تا کنون متحول شده و امروز به شکل کلماتی که می بینیم در آمده.

آن روز انسان می خواست بغض تنهایی خودش را بشکند ، از چاه تنهایی بیرون بیاید و با دیگران ارتباط برقرار کند.

روند اجتماعی شدن را بگذراند و داستان های خودش را به خانواده اش که در غار می زیسته اند باز گو کند.

زبان الکن انسان  در آن زمان به دردش نمی خورد و دست به دامان کشیدن خطوطی منحنی از حیوانات و خود انسان ها در حین شکار می کرد و این طور داستان هر روز شکارشان را تعریف می کرد.

این اوضاع گذشت تا از غار خارج شدند و دیدند نه خیر ، دنیای بیرون جای امن زندگی هم دارد ؛ آنها خودشان را از حصار سنگ های سخت غار رها کردند و به سمت رود ها و چشمه ساران رفتند .

انسان ها زندگی جدیدی را اما این بار در کنار رود ها آغاز کردند ؛ گروه های مختلف در کنار رود های مختلف پدید آمده بودند و این بار نیاز داشتند تا گروه گروه با هم دیگر ارتباط بگیرند ؛ خطوط مشترک و قراردادی جدیدی ابداع شد و اینبار دیگر می دانستند اگر می خواهند به رئیس فلان قبیله سلام کنند ، سلام را می نوشتند.

این ها هم گذشت و دوران جدید تری آمد ، انسان های نخستین که دیگر با فرهنگ هم شده بودند آداب خاص نوشتاری را رعایت می کردند ؛ همچنین دیگر بر روی لوح های گلی نمی نوشتند و به پوست های آدم و گاها کاغذ های کاهی و جوهر دست پیدا کرده بودند.

سیستم پیکی هم راه انداخته بودند و دیگر قوی شده بودند ؛ در کنار آهنگران ،کشاورزان و پیشه وران ، شغل جدیدی به نام دبیران ادبیات نیز شکل گرفته بود.

آنها میرزا بنویس هایی بودند که بعضا هم خودشان کتبی تالیف می کردند.

باز هم گذشت ، چشمانم را باز کردم ، در فکرم این جملات را ساخته بودم و هم زمان انگشتانم را بر روی صفحه کلید یافتم ؛ یادم آمد دیگر عصر عصر اسب و چاپار نیست ، تا سه قرن پیش که خبری از مورس و تلگراف نبود همه چی به کندی پیشرفت می کرد ؛ حتی دیگر نهایت پیشرفت در نامه نگاری کبوتر های پیامرسان بودند ، ولی در طول سه قرن به اندازه این همه عقب ماندگی پیشرفت ارتباطی و اطلاعاتی داشته ایم!

 


ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی