بازنشر"رهبر ، مداخله یا مصالحه؟" :: میم حا کاف | محمدحسین کتابی تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان


بازنشر"رهبر ، مداخله یا مصالحه؟"

ضد انقلاب در پی اینکه ضد نظام حرف بزنه و برای بر اندازی نظام جمهوری اسلامی ایران خیلی راه ها رو پیش رو داشته و داره ، یکی از راه هایی که ضد انقلاب در طول فتنه 88 ازش به کار گرفت این بود که بوسیله رد و مقابله با رئیس جمهور انقلابی در آن زمان به میدان آمدند ، در این جا منظور از رئیس جمهور انقلابی شخص نیست ، بلکه شخصیت هست ، منظور کلی از این کلمه این هست که می خواستند جایگاه رئیس جمهور رو در انقلاب بزنن ، پس در اون زمان کثرت هجمه برای مقام معظم رهبری عموما و برای مقام ریاست جمهوری خصوصا بود.

مقام معظم رهبری بعد از اعلام نتایج سال 88 مورد هجمه ضد انقلاب قرار گرفت و وقتی هجمه ها و فتنه به یاری خدا بر زمین خورد هجمه ها شد علیه شخصیت ریاست جمهوری ! مثل الآن که هجمه بچه انقلابی ها علیه ریاست جمهوری است نه شخص رئیس جمهور!

در مسئله شناسی باید بدانیم که چه کسی چقدر حیطه اختیار و حیطه وظیفه دارد ، در این باره که می گویند مقام معظم رهبری فرمانده کل قواست پس مسئول سه قوه قضاییه ، مجریه و مقننه است این حرف اشتباه است ، چرا؟

چون 1 ، قوا در تعریف قانون به معنای نظامیان و قوه نظامی کشور است نه قوه های اجرایی کشور ، تقریبا در نگاه تاریخی این چیزی مثل امپراتوری روم هست که در راس کار های یک پادشاه وجود داشته و در زیر نظر وزیر دو کنسول در کار بودند که یکی از کنسول ها در زمان جنگ وظیفه کشور داری را داشته و کنسول دیگر وظیفه جنگ ، البته در نظام پادشاهی باید این را درنظر داشت که پادشاه کسی است با حد اختیارات تمام ولی رهبر فقط کسی است که باید جامعه را رهبری کنید و التزام رهبری وجود رهرو است که متاسفانه با سر کار آمدن دولتی که باطنن حرف های رهبری را جامعه عمل نمی پوشاند پس این امر مُحالیت دارد.

2 ، قوای نظامی در جمهوری اسلامی با وجود مصوب بودن درجه ارتشبدی از اعطای این درجات توسط شخص مقام معظم رهبری خودداری شده است ، دلیل اینست که درصورتی که در ارتش یا در سپاه این درجه اعطا شود و فردی که این درجه را دارد می تواند با تعویض فرماندهان درست با فرماندهان مفسد ( منظور افراد فاسد هستند ) تا حلقه های فساد راه بیندازند و حتی کودتا کنند که این امر با اعطا نشدن این درجه مُحال شده ، برای همین است که در ارتش یا سپاه فساد مالی خیلی کمتری داریم ، تاکید میکنم خیلی کمتر و در صورتی که این فساد اجرا شود ، فردی که مرتکب جرم شده تحت تعقیب قضایی قرار می گیرد.

پس فرماندهی قوا باید تحت نظارت فردی باشد که ولی فقیه است تا از بوجود آمدن حلقه های فساد در ارتش ، سپاه یا هر ارگان نظامی دیگری جلو گیری شود.

بنا براین در این دو دلیل امکان و وجوب این مسئله را برای رهبری ثابت کردیم.

البته باید در نگاه قانونی هم وارد شویم و بدانیم مقام معظم رهبری در کجای قانون به عنوان دیکتاتور معرفی شده؟!

دیکتاتوری یعنی اینکه حرف فقط با یکیست و بس، ولی در قانون همچین اجازه ای به رهبری داده نشده .

در مسئله ریاست جمهوری ، برای ورود به ریاست جمهوری فرد ابتدا باید نامزد شود ، نامزدی می تواند بعنوان شخصیت حقوقی باشد یعنی طرف بعنوان نماینده از حزب باشد یا حقیقی باشد و بعنوان فرد مستقل شرکت کند ، وقتی فرد نامزد شود در شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به بررسی صلاحیت فرد می پردازند که آیا فرد صلاحیت فقهی و صلاحیت حقوقی لازم را برای ورود به عرصه جمهوری و ریاست جمهوری دارد یا خیر!

در بحث شورای نگهبان ، این شورا متشکل از 12 نفر است که شش نفر آن فقیه (فقه دان) هستند که این افراد توسط مقام معظم رهبری تعیین میشوند و وظیفه دارند قانونی را که مجلس قصد تصویب دارد را از نظر فقهی (شرعی) بررسی کنند و این درحالی است که مقام معظم رهبری در تصمیم گیری این 6 نفر مداخله عمیق ندارد بلکه درصورتی که در طی روند نظارتی بر شورا مشکلی را از طرف 6 نفر منصوب بداند آنها را جایگزین می کنند. در قسمت دیگر مجلس 6 نفر دیگر وجود دارند که اینها 6 نفر حقوقدان هستند که با معرفی قوه قضاییه و تایید نمایندگان مجلس انتخاب می شوند و اینها وظیفه دارند تا نامزد های ریاست جمهوری را از نظر حقوقی بررسی و مورد تفقد قرار دهند.

در بحث مجلس هم باید گفت مجلس نمایندگانی هستند که با رای مستقیم مردم انتخاب میشوند و در بحث انتخاب کاندید ریاست جمهوری مردم با 2 واسطه بصورت 50 درصدی نقش دارند! و همینطور در بحث عزل ریاست جمهوری مردم با 1 واسطه نقش 90 یا 100 درصدی را دارند!

در بحث عزل رئیس جمهور مقام معظم رهبری حق مداخله را ندارد و تنها مقام معظم رهبری می تواند وی را تنفیذ نکند ولی با توجه به اصل مردم سالاری ، هیچ موردی از تنفیذ نشدن روسای جمهور نداریم بلکه مقام معظم رهبری پس از طی شده پروسه عزل می توانند با توجه به رای عدم کفایت رئیس جمهور توسط مجلس اقدام به برکناری رئیس جمهور نمایند.

این یعنی مثلا مردم در سال بعد در انتخابات نمایندگان مجلس می توانند با انتخاب نمایندگان انقلابی در مجلس نسبت به عزل ریاست جمهوری اقدام کنند.

در موضوع قوه قضاییه که رئیس آن توسط رهبری انتخاب می شود ، نظارت بر عملکرد قوه قضاییه از وظایف رهبری است البته بخشودگی جرایم در اعیاد که توسط مقام معظم رهبری انجام میشود با پیشنهاد ریاست قوه قضاییه است که توسط رهبر تایید می شود ، در صورتی که تخلفی در قوه قضاییه شکل بگیرد با پیگیری شاکی ، متشاکی مورد پیگرد قرار می گیرد ، البته با توجه به ازدیاد شاکیان و پرونده و کمبود نیروی انسانی جهت رسیدگی اینکه پرونده ها با تاریخ های دور می خورند مشکلاتی است که شخص مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی های مسال به آن اشاره کردند و بابت این مسئله از مردم عذرخواهی کردند.

 در مقالات بعدی حتما درباره احزاب جمهوری اسلامی ایران و جریانات زاویه دار انقلاب بحث جدی خواهیم داشت و در این زمینه کتاب جریان های زاویه دار انقلاب نشر موسسه بعثت و کتاب آیت افسون گری نوشته آقای سید مهدی موسوی را بحث خواهیم کرد.

امید وارم این مطلب مفید باشد و چون این مطلب تمام توسط بنده نوشته شده خواهش می کنم وقت بگذارید و مطالعه کنید و لطفا با ذکر منبع کپی کنید.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی